Technologie výstavby sendvičových domů

Sendvičová dřevostavba je důmyslná spolupráce mnoha moderních technologií, spolu se základním, nosným přírodním prvkem. Z pohledu vnitřního komfortu nabízí tu nejvyšší kvalitu co mohou klasické domy přinést.

Svislé konstrukce v sendvičovém nízkoenergetickém domě jsou tvořeny dřevěnými sendvičovými panely vyrobenými ve výrobním závodě. Již připravené jsou dovezeny na stavbu a sestaveny pomocí jeřábní techniky. Určené panely jsou před-připraveny pro osazení oken a dveří.

Technologie výstavby sendvičových domůJednotlivé panely jsou usazovány na přichystanou základovou desku s pomocí jeřábů přímo z kamionu. Díky tomuto postupu je možné nosnou kostru domu sestavit již za jeden den.
Interiér dřevostavby a podlahové topení

Střešní konstrukce u nízkoenergetických přízemních domů je tvořena příhradovými vazníky ze dřeva, které se montují přímo na panely stěn přízemí a tvoří tak současně i stropní trámy. Na tyto trámy se následně montují vnitřní konstrukce stropních sádrokartonů.

Obvyklá celková tloušťka obvodové stěny u takovéto nízkoenergetické dřevostavby se pohybuje mezi 20 - 30cm. Po zaklopení domu, provedeným většinou USB deskami, jsou provedeny výplně panelů tepelnou izolací a zaklopeny vnitřní pohledovou konstrukcí. Dům je dále osazen okny a dveřmi. Z vnější strany se dům pokryje Rodinná nízkoenergetická dřevostavbakontaktní tepelnou izolací spolu a fasádou, která tvoří jak ochranu izolantu tak řeší pohledovou stránku. Jsou provedeny dokončovací práce a stavba je připravena po kolaudaci k užívání.

Tato technologie patří mezi nejrychlejší a běžně jsou domy postaveny v řádech týdnů. Můžete si tak nechat postavit dům "na počkání".
Nabídka dřevostaveb

Nabídka nízkoenergetických dřevostaveb Lucern s.r.o. Nabídka srubových domů Monivet s.r.o. Nabídka roubených domů Monivet-Tajga s.r.o.